Deze uitdagende fietsroute start bij het dorp Herkingen aan het Grevelingenmeer op Goeree -Overflakkee. Via Battenoord een dorp daar vlakbij fietst u verder. Hier bij de jachthaven overwintert ieder jaar een groep flamingo’s dus is het een goed idee om naar ze uit te kijken als u over de dijk fietst. Als u over de Zuiderlandsezeedijk fietst ziet u aan uw linkerkant de Noorder Krammer. U fietst zo bij Bruinisse de provincie Zeeland binnen.
In Zeeland komt u langs de dorpen Sirjansland, Dreischor, en door Brouwershaven. Dit is een trekpleister voor Watersporters. Dankzij de Deltawerken is de stad beter bereikbaar geworden. Als u bij de haven fietst staat aan de linkerkant de Grote of Sint Janskerk. Deze kerk is van april tot november dagelijks van 10:00 tot 17:00 uur open voor bezoekers!
Over de dijk met prachtig zicht op het Grevelingenmeer fietst u verder naar Scharrendijke.
U verlaat de provincie Zeeland via de Brouwersdam en u bent weer terug op het Zuid Hollandse eiland Goeree-Overflakkee. Via Ouddorp en Stellendam komt u weer terug in Herkingen en bent u een hele beleving rijker!